بسمه تعالی

جمعی از دلسوزان صادق شهر با شنیدن خبر انتشار تصادفات سه راهی گوگان خواستند مطلب زیر هم منعکس گردد(به گفته آنان علاوه بر تصادف روز یکشنبه، هفته گذشته تصادف شدیدی در سه راهی گوگان رخ داده بود و یک دستگاه نیسان بگونه ای پرس شده بود که حاضرین در محل به خاطر نجات جان راننده گوسفندی در سه راهی قربانی کردند):

با توجّه به اشتغال جمع زیادی از مردم منطقه گوگان ( گوگان- تیمورلو- آخی جهان قاضی جهان- فیروزسالار- دستجرد قشلاق- قراغیل خاصلو و ...) به كاميونداري، راه دوخطه فعلي گوگان تا سه راهی محور تبریز - آذرشهر جواب گوي نياز منطقه نيست و وجود 9 دستگاه سرعتگير در فاصله 3 كيلومتر موجب ترافيك ، استهلاك و شده است. لذا لازم است مسئولین جهت کاهش تصادفات گوگان تا سه راهی  نسبت به تعریض این راه ارتباطی که طول آن حدود سه کیلومتر است اقدام نمایند تا ضمن کاهش تصادفات، عبور و مرور که در حال حاضر با ترافیک سنگین همراه است روان تر نمایند.

با آرزوی توفیق برای کلیه مسئولین صدیق نظام . ان شاء الله...

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۸۶ساعت توسط انجمن دانش پژوهان امروز گوگان |

بسمه تعالی

 

جمعی از اهالی گوگان با مراجعه به دفتر انجمن از زحمات سالهای گذشته آقای پرویز رزمی  در زمینه احداث و تاسیس ساختمان پاسگاه و دانشسرای گوگان همکاری داشتند، تقدیر وتشکر نمودند. 

+ نوشته شده در سه شنبه بیستم آذر ۱۳۸۶ساعت توسط انجمن دانش پژوهان امروز گوگان |

چهارشنبه هفته گذشته مسابقه­ای تحت عنوان "بهینه سازی تحلیل خرپای ماکارونی" در دانشگاه تربیت معلم آذربایجان در دو بخش سازه‌هاي سنگين و سبک برگزار گرديد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه بیستم آذر ۱۳۸۶ساعت توسط انجمن دانش پژوهان امروز گوگان |

تقاطع راه ارتباطی گوگان با محور تبریز- مراغه چندین سال است که جان تعداد زیادی از مردم را تهدید می­کند. از سال 82 اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی  برای روانسازی ترافیک مسیر تبریز – میاندوآب و حذف نقطه حادثه خیز سه راهی گوگان طرح شبدری را در حال اجرا دارد. با گذشت چهار سال هنوز این پروژه ملی پایان نیافته و دیروز نیز تصادف دیگری در سه راهی گوگان رخ داد و تردد در این نقطه حادثه خیز با مشکلاتی روبرو شد.

جا دارد مسئولین محترم منطقه و اداره کل راه و ترابری استان  با اختصاص رمپ ورودی در طرح شبدری برای گوگان و اصلاح مسیر ارتباطی طرح شبدری به گوگان ( فنی ­ترین و بهینه ترین روش احداث راه ارتباطی مستقیم از طرح شبدری به گوگان است که بعد از طی ضلع جنوبی دانشگاه، از پشت روستای فیروزسالار عبور و در محل پمپ بنزین گوگان به جاده فعلی وصل میشود) از بروز تصادفات مرگبار جلوگیری نمایند.

لازم به ذکر است طرح اصلاحی مورد تایید :

  • نماینده محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر محمد حسین فرهنگی
  • نماینده محترم مجلس شورای اسلامی جناب  حاج آقا تاج الدینی
  • فرماندار محترم شهرستان آذرشهر جناب آقای تقی خلفاپور
  • رئیس محترم شورای اسلامی استان  جناب آقای محمد حسین منافی
  • بخشدار محترم گوگان جناب آقای فیروز نیک منش
  • رئیس محترم شورای اسلامی گوگان  جناب آقای احد پناهی
  • شهردار محترم گوگان  جناب آقای دکتر اسبقی
  • و... است. ولی از طرف اداره کل راه و ترابری استان  هیچگونه اقدام عملی تا حال برای اصلاح مسیر اتخاذ نشده است.

اگر این روال ادامه یابد مردم گوگان مجبور خواهند شد برای حل مسئله به ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد که دانش آموخته دکتری راه و ترابری است، مراجعه نمایند.

+ نوشته شده در دوشنبه نوزدهم آذر ۱۳۸۶ساعت توسط انجمن دانش پژوهان امروز گوگان |

"هوالحق"

 

با سلام خدمت کلیه دوستان عزیز

روز جمعه 16 آذر 1386 همزمان با روز دانشجو هیئت موسس انجمن دانش پژوهان امروز گوگان در دفتر انجمن جلسه­ای تشکیل داد و ضمن بررسی رویدادها و فعالیتهای گذشته انجمن، برای روزهای پیش رو هم تصمیمات مهمی اتخاذ نمود.

وبلاگ اطلاع رسانی انجمن هم تا تکمیل شدن کامل سایت انجمنWWW.GouganEmrooz.COM  از تاریخ 16 آذر 86 به مناسبت روز دانشجو شروع به فعالیت نموده است و اخبار و رویدادهای مهم دانشجویی و منطقه گوگان رامنعکس خواهد کرد.

                                          

 

 

 

قابل توجه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد

 

وزیر محترم علوم در جمع روئسای دانشگاههای کشور اعلام کردند: برنامه­ای تدوین شده است که طی آن  از سال آتی برای دانشجویان کارشناسی ارشد تربیت مدرس امکانی فراهم شود تا عضو هیئت علمی دانشگاههای غیرانتفاعی شوند. با توجه به اینکه چند سالی است که بورس دانشجویان کارشناسی ارشد هم در دانشگاههای سراسری وهم دانشگاه آزاد ممنوع اعلام شده، این بهترین فرصت برای داوطلبان کنکور امسال است تا با انتخاب رشته-گرایشهای دانشگاه  تربیت مدرس امکان جذب به صورت هیئت علمی را داشته باشند. متن کامل خبر در سایت ایسنا آمده است.

"موفق باشید"

 

+ نوشته شده در یکشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۶ساعت توسط انجمن دانش پژوهان امروز گوگان |

با نگاهی به تاریخ پیدایش مدارس به سبک جدید، اولین مدرسه تحت عنوان نجات می باشــد که در سال 1286 هجـری شمسی توسط سیداسماعیل روانبخش از اهالی گوگان در این شهر راه اندازی شد و این مدرسه در اثر ضدیت تعدادی از اهالی و برخی از جهال پس از 4 سال پایداری در سال 1290 هجری شمسی تعطیل گردید.

مرحوم روانبخش سپس عازم دهخوارقان گردید و در آنجا مدرسه نجات را تأسیس نمود ولی در آنجا نیز با وی مخالفت گردید. و بالاخره اولین دبستان دولتی در سال 1299 با نام دیانت احمدی در گوگان دایر و مدیریت این دبستان به سید اسماعیل روانبخش واگذار گردید. در سال 1300 هجری شمسی دبستان بیژن در آذرشهر، در سال 1302 دبستان عنصری در ممقان، در سال 1310 دبستان دخترانه ملی نوید(عصمتیه) در آذرشهر، در سال 1313 دبستان دخترانه نویدیه(حسینیه)در ممقان و پس از آن دبستان شاهپور و دانش در آذرشهر دایر و دانش آموزان را برای اولین بار پشت نیمکتها قرار داد و بدین ترتیب دانش آموزان با صدای زنگ در کلاسها حاضر می شدند.

امسال سال1386، یکصدمین سال تاسیس مدرسه در گوگان است انجمن دانش پژوهان امروز نیز در مراسم جشن فارغ التحصیلی شهریور86 ضمن تجلیل از نخبگان علمی منطقه،  یک قرن تلاش تربیتی و آموزشی  را گرامی  داشت.

+ نوشته شده در شنبه هفدهم آذر ۱۳۸۶ساعت توسط انجمن دانش پژوهان امروز گوگان |

                                      

و چه زیبا گفت دکتر شریعتی که: «… آنها را در پیش پای نیکسون قربانی کردند! این «سه یار دبستانی» هنوز مدرسه را ترک نگفته اند، این سه تن ماندند تا هر که را می آید بیاموزند، هر که را می رود سفارش کنند. آنها هرگز نمی روند، همیشه خواهند ماند، آنها شهیدند. این «سه قطره خون» بر چهره دانشگاه ما همچنان تازه و گرم است

روز دانشجو روز آرمان خواهی بر همه دانشجویان ایرانی مبارک.
+ نوشته شده در جمعه شانزدهم آذر ۱۳۸۶ساعت توسط انجمن دانش پژوهان امروز گوگان |